strona internetowa z kreatora

Strona internetowa z kreatora?

Co to jest strona internetowa z kreatora?

Istnieją różne serwisy które umożliwiają dostosowanie gotowych szablonów stron, poprzez edycję kolorystyki oraz wprowadzenie swoich tekstów i zdjęć. Tak właśnie powstaje strona internetowa z kreatora.

Takie rozwiązanie może się wydawać wręcz idealne, ale czy aby na pewno tak jest?

 

Gdzie jest haczyk?

Zacznijmy od wersji darmowych (tak są nawet takie) stron internetowych z kreatora oferują one zwykle domene jedynie ze swoim rozszerzeniem czyli twojafirma.nazwakreatora.pl myślę, że na starcie powinno to odstraszyć każdego kto myśli o własnej firmie, usługach czy marce w sposób poważny, nie odstraszyło? Są tam domyślnie wyświetlane reklamy – w końcu na czymś muszą te usługi zarabiać. Adres www z nazwa kreatora i reklamy jak dla mnie nie brzmi za dobrze. 

 

Plany płatne

Tutaj jest już trochę lepiej, w zależności od kosztów planu znikają reklamy oraz można mieć indywidualną domenę bez nazwy kreator, jednak nadal jest to strona z kreatora. Posiadamy ograniczoną ilość szablonów do wybrania, mamy ograniczone możliwości edycji oraz prawie zerową możliwość edytowania kodu strony. Skoro już jesteśmy przy kodzie strony, te zwykle generują masę zbędnego kodu co czyni strony tego typu ociężałymi i słabo działającymi czy to na komputerze czy też na telefonie. 

Z kolei prędkość ładowania strony, tym bardziej na urządzeniach mobilnych jest niezwykle ważna.

 

Niestandardowe rozwiązania? Integracje?

Niestety nie tutaj, większość kreatorów nie pozwala na tego typu rozwiązania. 
Jeśli jest już taka opcja to ceny robią się dość wysokie i w porównaniu z miesięcznym abonamentem suma robi się coraz to wiesza. A musimy pamiętać, że jesteśmy uzależnieni w pełni od dostawcy kreatora a późniejsze przeniesienie strony na inny serwer może być wręcz niewykonalne i wiąże się to zwykle z tworzeniem strony od nowa oraz ponownymi kosztami, ponieważ wcześniej płaciliśmy abonament.

 

Jakie są plusy?

Nie można zaprzeczyć, że strona internetowa z kreatora ma niska kwotę jaką musimy wydać na posiadanie strony, ponieważ płatność jest w modelu subskrypcji. Jeśli ktoś wybiera pomiędzy posiadaniem strony z kreatora a nie posiadaniem jej wcale, to lepiej już wybrać kreatora i być w internecie. Jednak myślę, że podstawowy warunek to to aby taką stronę wygenerować samodzielnie, a nie jeszcze dodatkowo płacić komuś z zewnątrz za ustawienie wszystkiego. Istotną kwestią jest zakup domeny u zewnętrznego dostawcy, po to aby nie było problemów w przypadku rezygnacji z kreatora i stworzenia bez niego nowej strony.

 

Moja opinia

Jestem dość sceptycznie nastawiony do tego typu rozwiązań, ma to swoje powody opisane powyżej. Odstrasza mnie myśl, że konkurencja z naprzeciwka mogłaby mieć identyczną stronę, przecież może użyć tego samego szablonu i podmienić jedynie treści. Jeszcze daleka droga do tego aby kreatory dawały dostateczną jakość, szybkość oraz elastyczność rozwiązań aby można było polecać je do prostych stron.

Uważam, że to nie jest jeszcze ten czas, jednak trzeba obserwować rozwój tego typu narzędzi.

 

Porozmawiajmy o Twojej stronie

+48 783 025 036

contact@michalkolinski.com

Najnowsze wpisy

Co to jest landing page

Co to jest landing page?

Landing page, co to właściwie jest?   Korzystając z internetu, często wyświetlają nam się reklamy, reklama na Facebooku reklama w Google, praktycznie wszędzie. Kiedy jednak w końcu nas coś...

rodzaje stron internetowych

Rodzaje stron internetowych

Wybierz dla siebie rodzaj strony internetowej.     Rodzaje stron internetowych dostosowywane są pod konkretne grupy klientów, wszystko to po to, aby szybciej dobrać rodzaj strony internetowej do...

Co to jest CMS

Co to jest CMS?

CMS co to jest? Skrót CMS pochodzi od anglojęzycznej nazwy Content Management System, co w tłumaczeniu oznacza System Zarządzania Treścią. Podstawowym zadaniem platform CMS jest oddzielenie treści od...