Strona internetowa na gotowym motywie

Strona internetowa na gotowym motywie – jak wygląda proces projektu

Strona internetowa na gotowym motywie proces projektu

Strona w 100% indywidualna była poprzednio, dziś zobaczymy jak przebiega to gdy robimy sklep internetowy / strone internetowa na gotowym płatnym motywie do WordPress.

 

Od czego zaczynamy?

W gotowym motywie również zaczynamy od briefu / opisu wszystkich wytycznych, jak strona internetowa czy sklep internetowy ma wyglądać i jakie funkcjonalności ma posiadać. To bardzo ważny element, ponieważ właśnie teraz zbieramy wszystkie informację na podstawie których określony zostanie koszt projektu.

 

Dobieranie motywu który będzie odpowiedni

Na podstawie wcześniej zebranych informacji oraz wytycznych trzeba znaleźć motyw który będzie odpowiadał wcześniej ustalonym założeniom. Ważną rzeczą jest aby to był motyw który jest nadal wspierany i aktualizowany oraz ma pozytywne opinie od innych kupujących. W końcu nie chcemy później spędzać czasu na rozwiązywaniu problemów które będą wynikać z braku wsparcia twórców wybranego motywu lub będą wymagały od nas np. starych wersji WordPress czy php na serwerze, co działa negatywnie na bezpieczeństwo. Ja osobiście zawsze przedstawiam 2-3 propozycje motywów i wspólnie z klientem wybieramy ten który najbardziej mu odpowiada.

 

Strona internetowa na gotowym motywie – dostosowanie motywu

Zabawa zaczyna się dopiero tutaj, po wybraniu motywu instalujemy wszystko i dostosowujemy sekcje na stronach do tego co określiliśmy w briefie oraz scalamy wszystko z brandem klienta. Po dostosowaniu wszystkiego tak aby posiadało wszystkie sekcje/podstrony które były wymagane przy tym projekcie, usunięte zostają wszystkie zbędne wtyczki oraz podstrony które dostaliśmy razem z zakupionym motywem. Bardzo ważnym  jest to aby usunąć wszystkie nieużywane wtyczki, zawsze zwiększa to bezpieczeństwo naszej witryny.

 

Testowanie

Gdy uporaliśmy się już z motywem, pora na testy, do sprawdzenia jest przede wszystkim responsywność czy wszystko odpowiednio wyświetla się na różnych przeglądarkach oraz rozdzielczościach. Ważne jest to dlatego, że było to zrobione przez twórców motywu a nie przez nas tak więc nigdy nie mamy pewności czy wszystko będzie wyświetlać się prawidłowo. Sprawdzamy również wszystkie funkcjonalności oraz czy jej szybkość działania jest zadowalająca jak na płatny motyw.

 

Przenoszenie na docelowy serwer i domeny

Tutaj wszystko przebiega już tak samo jak w projekcie indywidualnym. Przenosimy wszystko z serwera deweloperskiego na serwer klienta, w tym momencie nowy projekt właśnie ujrzał światło dzienne a kolejna firma może cieszyć się nową stroną internetową. 

 

Porozmawiajmy o Twojej stronie

+48 783 025 036

contact@michalkolinski.com

Najnowsze wpisy

Co to jest landing page

Co to jest landing page?

Landing page, co to właściwie jest?   Korzystając z internetu, często wyświetlają nam się reklamy, reklama na Facebooku reklama w Google, praktycznie wszędzie. Kiedy jednak w końcu nas coś...

rodzaje stron internetowych

Rodzaje stron internetowych

Wybierz dla siebie rodzaj strony internetowej.     Rodzaje stron internetowych dostosowywane są pod konkretne grupy klientów, wszystko to po to, aby szybciej dobrać rodzaj strony internetowej do...

Co to jest CMS

Co to jest CMS?

CMS co to jest? Skrót CMS pochodzi od anglojęzycznej nazwy Content Management System, co w tłumaczeniu oznacza System Zarządzania Treścią. Podstawowym zadaniem platform CMS jest oddzielenie treści od...