sklep woocommerce zalety

Sklep WooCommerce zalety

Co to jest WooCommerce?

Poznaj jakie zalety posiada sklep woocommerce, jednak najpierw co to takiego jest? WooCommerce to wtyczka która dodaje WordPressowi funkcjonalność sklepu internetowego. Dzięki temu połączeniu mamy świetną platformę dla małych oraz średnich sklepów internetowych która jest intuicyjna oraz bardzo łatwa w obsłudze. 

 

Sklep WooCommerce jakie są zalety?

Główną zaletą jest łatwość obsługi dzięki WooCommerce sklep internetowy jest bardzo łatwy oraz intuicyjny w obsłudze, zarówno dla właściciela jak i kupującego. W panelu sklepu mamy podgląd na wszystkie statusy zamówienia, płatności realizujemy za pomocą bramek. Przesyłki automatyzujemy łącząc się bezpośrednio z usługami kurierskimi. Użytkownik również ma prostą ścieżkę zakupową. Wszystkie szczegóły dotyczące zamówienia dostaje na maila a płatność za zakupy może dokonać jednym kliknięciem.

 

Kolejną zaletą są nieograniczone funkcjonalności – WooCommerce jest platformą posiadającą dużą społeczność dzięki czemu posiada całą bazę darmowych wtyczek rozszerzających funkcjonalność sklepu internetowego. Jeśli nie znaleźliśmy dla siebie darmowego rozwiązania mamy solidną bazę płatnych wtyczek w rozsądnych kwotach które dadzą nam gotowe rozwiązanie. A co jeśli nigdzie nie ma takiej funkcjonalności? WordPress jest otwartą platformą. Która to umożliwia pisanie własnych rozwiązań i implementacji, tak więc jeśli pomysł jest wykonalny jak najbardziej będzie można go zrealizować

 

Zapewne istotną zaletą są koszty – WooCommerce jest jednym z tańszych rozwiązań jeśli chodzi o platformy e-commerce, konkurencja w postaci PrestaShop czy Magneto są zdecydowanie droższymi rozwiązaniami jeśli chodzi o samą realizacji sklepu, płatne wtyczki czy późniejszy rozwój sklepu. Mamy tutaj możliwość realizacji kompleksowego projektu od zaprojektowania całej grafiki dla sklepu z późniejszym jej wdrożeniem. Jak i wybór z setek gotowych szablonów które trzeba jedynie dostosować do firmy.

 

Nie tylko dla małych – Wbrew opinii WooCommerce nie jest skierowany jedynie do małych sklepów, świetnie radzi sobie również w segmencie średnich sklepów a mam tu na myśli sklepy z ~10 000 produktów. Wtyczka WooCommerce umożliwia bezproblemowe zakupy w różnych walutach oraz tworzenie sklepów wielojęzycznych, co otwiera sklep internetowy na ruch z zagranicy. 

 

Blog to również zaleta. Dzięki temu że WooCommerce jest wtyczką do WordPress, nie możemy zapominać o funkcjonalnościach jaką daje nam sam WordPress. Blog firmowy to istotny element który wpływa na rozpoznawalność oraz pozycję sklepu w wyszukiwarkach. Większość firm które zajmuje się pozycjonowaniem zwraca uwagę, że Blog firmowy jest tutaj ważnym elementem o którym nie powinniśmy zapominać.

 

Przyjazny dla SEO – WooCommerce jest platformą która sprzyja SEO, dzięki otwartemu kodowi strony pozwala na różne modyfikacje które umożliwiają poprawę w wynikach wyszukiwań. Dla osób które nie chcą korzystać z zewnętrznych firm do pozycjonowania, udostępnia różne wtyczki SEO. Które to podpowiadają o czym pamiętać podczas dodawania produktów, czego brakuje na stronie i czego musimy jeszcze dopilnować.

Zobacz również:

Co to jest UX

Co to jest UX i dlaczego jest ważny?

Czym jest UX? UX to skrót od angielskiego określenia „User Experience”, czyli doświadczenia użytkownika. Odnosi się do wrażeń, jakich użytkownik internetu doświadcza podczas przeglądania strony...

Nowoczesny wygląd strony internetowej

Nowoczesny wygląd strony internetowej – czy ma znaczenie?

Nowoczesny wygląd strony internetowej Nowoczesny wygląd strony internetowej do którego dążą obecnie projekty nie jest to jedynie miły obrazek dla oka, wygląd naprawdę ma znaczenie. Duży procent użytkowników...

Rozbudowa strony internetowej

Rozbudowa strony internetowej

Rozbudowa strony internetowej Gdy jesteśmy na początku swojego biznesu często nie jesteśmy pewni tego jak finalnie będzie wyglądać, czego będziemy potrzebować oraz co jest nam niezbędne. Nawet jeśli...