Projekt indywidualny strony internetowej

Projekt indywidualny strony internetowej – wygląd procesu

Przyjrzymy się dziś procesowi realizacji strony internetowej lub sklepu internetowego w oparciu o indywidualny projekt graficzny oraz jego późniejsze wdrożenie.

 

Projekt indywidualny strony internetowej – od czego zaczynamy?

Zaczynamy od briefu / opisu wszystkich wytycznych jak ma wyglądać strona internetowa czy sklep internetowy i jakie funkcjonalności ma posiadać. Jest to bardzo ważny element, ponieważ właśnie teraz zbieramy wszystkie informację na podstawie których określony zostanie koszt projektu.

 

Projektowanie

Na podstawie wcześniej zebranych informacji oraz wytycznych tworzy się propozycję jak ma wyglądać projekt indywidualny strony internetowej. Zawsze jest to jedna propozycja dlatego na początku zbierane są wszystkie informację aby stworzyć projekt zgodny z oczekiwaniami. Po zapoznaniu się z projektem nie ma co się oszukiwać, że zawsze znajdą się jakieś poprawki. Ważną informacją jest to, że w cenie projektu zwykle jest określona liczba tur poprawek, 2-3 które są uwzględnione w wycenie. Po przebrnięciu poprawek w końcu mamy zaakceptowany projekt, który można przekazać do wdrożenia.

 

Wdrożenie

Wdrożenie to etap gdzie klient czeka już jedynie na efekt końcowy, wspólna praca była na poprzednim etapie, tutaj już jest pisanie kodu. Projekt graficzny zostaje przełożony na HTML, CSS i JavaScript a następnie zaimplementowany do WordPress. Gdzie tworzone są specjalne edytowalne pola tekstowe/graficzne, aby strona mogła być edytowana przez klienta. 

 

Projekt indywidualny strony internetowej – Testowanie

Kiedy wdrożenie już zakończone, przychodzi pora na testy, do sprawdzenia są wszystkie funkcjonalności ustalone wcześniej. Testujemy prawidłowość ich działania, to czy strona odpowiednio wyświetla się na różnych przeglądarkach oraz urządzeniach, oraz czy jej szybkość działania jest zadowalająca.

 

Przeniesienie na docelowy serwer i domene

Wszystkie poprzednie kroki działy się na specjalnym serwerze wewnętrznym do którego dostęp miały wybrane osoby. Teraz nadszedł czas by strona czy sklep ujrzały światło dzienne. Przeniesione zostaje wszystko na hosting oraz domeny klienta, w tym momencie nowy projekt właśnie ujrzał światło dzienne a kolejna firma może cieszyć się nową stroną internetową.

Porozmawiajmy o Twojej stronie

+48 783 025 036

contact@michalkolinski.com

Najnowsze wpisy

Co to jest landing page

Co to jest landing page?

Landing page, co to właściwie jest?   Korzystając z internetu, często wyświetlają nam się reklamy, reklama na Facebooku reklama w Google, praktycznie wszędzie. Kiedy jednak w końcu nas coś...

rodzaje stron internetowych

Rodzaje stron internetowych

Wybierz dla siebie rodzaj strony internetowej.     Rodzaje stron internetowych dostosowywane są pod konkretne grupy klientów, wszystko to po to, aby szybciej dobrać rodzaj strony internetowej do...

Co to jest CMS

Co to jest CMS?

CMS co to jest? Skrót CMS pochodzi od anglojęzycznej nazwy Content Management System, co w tłumaczeniu oznacza System Zarządzania Treścią. Podstawowym zadaniem platform CMS jest oddzielenie treści od...