Gotowy motyw czy indywidualny projekt

Gotowy motyw czy indywidualny projekt?

Stronę internetową oraz sklep internetowy na platformie WordPress, można wykonać na dwa sposoby:

 

  1. stworzenie indywidualnego projektu graficznego a następnie wdrożenie go jako motyw pisany od podstaw; 
  2. realizacja za pomocą gotowego płatnego motywu;

 

Czym różni się gotowy motyw i indywidualny projekt?

Tak naprawdę różni się praktycznie wszystkim:

 

kosztami, czasem realizacji, kontrolą nad kodem, procesem projektowania wyglądu, intuicyjnością wprowadzanych treści, optymalizacją i szybkością strony.

 

 

Motyw stworzony indywidualnie dla Ciebie

Tworząc indywidualny projekt strony oraz robiąc z niego motyw bez używania builderów typu Divi lub Elementor, mamy pełną świadomość kodu który jest na stronie oraz jej funkcjonalności. 

 

Eliminujemy zbędny kod który jedynie spowalniał by stronę. Strona jest w pełni dopasowana do identyfikacji wizualnej firmy / brandu osobistego oraz jest unikatowa i dobrze przemyślana, uczestniczysz w procesie projektowania dzięki czemu brane są pod uwagę Twoje pomysły i sugestie. Taki projekt jest również o wiele łatwiejszy w utrzymaniu i optymalizacji, dodatkowo nie posiada sterty zbędnych wtyczek czy podstron z gotowego motywu. Minusem jest zapotrzebowanie na większy budżet niż przy projekcie na gotowym motywie, a także czas, ponieważ trwa to zdecydowanie dłużej z racji, iż całą stronę / sklep internetowy najpierw trzeba zaprojektować, następnie nanieść poprawki i dopiero zaakceptowany projekt można zacząć wdrażać. Wdrożenie takiego projektu również jest bardziej czasochłonne bo wymaga większego nakładu pracy, jednak moim zdaniem warto!

 

 

Dostosowanie płatnego motywu

Projekt na gotowym motywie jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem oraz można go stworzyć zdecydowanie szybciej. Wybieramy bowiem tutaj pasujący nam motyw z pośród setek sprawdzonych motywów np. na themeforest, następnie taki motyw instalujemy i dostosowujemy pod sekcje jakie są potrzebne na stronie oraz dopasowujemy kolorystycznie pod brand marki. Jest to rozwiązanie oparte o buldery, czyli generuje sporo zbędnego kodu, często z dużą ilością zainstalowanych wtyczek, przez co cała strona robi się dość ociężała a jej prędkość wczytywania będzie niższa niż przy motywie tworzonym od 0. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jest to dobre rozwiązanie kiedy mamy okrojony budżet bądź gdy czas naprawdę ma znaczenie. 

 

Moje zdanie na temat: gotowy motyw czy indywidualny projekt?

Każdy przypadek jest indywidualny i nie można z góry skreślać któregoś z rozwiązań. 

 

Ja osobiście rekomenduję tworzenie wszystkiego od podstaw, daje to zdecydowanie lepszy efekt końcowy jednak nie ma co ukrywać wymaga większego nakładu pracy przy projekcie.

 

Zobacz również: