Czy potrzebujesz strony internetowej?

Czy potrzebujesz strony internetowej?

Zastanawiasz się czy potrzebujesz strony internetowej?

Kluczowym pytaniem jest czy masz biznes, czy może chcesz go dopiero założyć? 

 

Jesteś artystą, osobą publiczną, freelancerem czy może kimś kto robi po prostu coś fantastycznego? W takim razie pierwsze kroki do własnego biznesu już za Tobą, kolejnym krokiem jest założenie własnej strony internetowej dzięki której świat dowie się o Tobie, Twoich umiejętnościach, zainteresowaniach i wszystkim tym czym chcesz się podzielić z innymi. Twoi obecni lub potencjalni klienci potrzebują w łatwy sposób znaleźć Cię w internecie. Strona internetowa pomoże Ci w zbudowaniu rozpoznawalność Twojej marki.

Korzyści z posiadania strony internetowej

Strona internetowa ma duże znaczenie dla wizerunku firmy, ale najważniejszym aspektem jest ułatwienie kontaktu z potencjalnym klientem/odbiorcą, który w prosty sposób będzie mógł zapoznać się z Twoja ofertą. Po wpisaniu fraz związanych z posiadaną działalnością z łatwością zostanie ona odnaleziona w wyszukiwarce google.  Wzmocni rozpoznawalność Twojej marki w internecie i co najważniejsze, zapewni Ci nowych klientów.

No dobra ale przecież jest Facebook i Instagram.

Facebook i Instagram  to świetne narzędzia dla biznesu. Jeśli jeszcze nie masz tam konta, zachęcam do założenia. Jednak strona internetowa to dopełnienie (a może to social media są dopełnieniem) Twojej rozpoznawalności w internecie.

 

Strona internetowa korzystnie wpływa na odbiór Twojej firmy/osoby dla potencjalnego klienta, w końcu nie każdy korzysta z mediów społecznościowych aby znaleźć Cię na Facebooku lub Instagramie. Odpowiednio zrealizowana strona internetowa pozwoli Ci wzmocnić Twoją pozycję w wyszukiwarce google a chyba nie muszę powtarzać jakie to istotne w kontekście Twojego biznesu.

Nie masz co umieścić na stronie?

Zastanawiasz się co na Twojej stronie powinno się znajdować i czy nie będzie to zbyt mało treści? 

Pamiętaj, strona internetowa nie musi od razu posiadać 10 podstron. Twoja oferta jest ograniczona? Zawsze możesz zrobić stronę typu one-page, jest to strona  przewijana jedynie w dół i nie posiada podstron (typy stron opisze już niedługo). 

 

Chciałbyś, żeby Twoja strona była jednak rozbudowana i jeszcze bardziej pokazywała pozycje Twojej marki? Nie ma problemu, przygotowanie treści zawsze można zlecić Copywriterowi który w doskonały sposób przygotuje teksty na Twoja stronę internetową, właśnie takie jak zawsze imponowały Ci na stronach konkurencji.

Nie ma Cię w internecie? Nie istniejesz

Słowa dość mocne i irytujące, jednak mają w sobie dużo racji. Czasy jakie mamy obecnie jednym się podobają drugim nie, jednak moc internetu jest niepodważalna. Nowoczesna strona na pewno szybko przyciągnie wzrok użytkownika i pozwoli jeszcze bardziej zainteresować się Twoją ofertą skierowaną właśnie idealnie dla odwiedzającego.

 

Przewagą strony internetowej nad mediami społecznościowymi jest ponadczasowość, z kolei w przypadku braku czasu na Twoje działanie w internecie nie da po sobie poznać braku zaangażowania. 


Nowoczesny wygląd, dobre treści, aktualna oferta, łatwy kontakt oraz określenie Twojej lokalizacji, umożliwi szybki kontakt osoby zainteresowanej tym czym aktualnie się zajmujesz.

Nie bądź bierny daj się znaleść w internecie!

 

Zobacz również: