obsługa strony internetowej

Czy obsługa strony, sklepu, bloga jest trudna?

Obsługa strony internetowej

Dzięki WordPress obsługa strony internetowej jest naprawdę bardzo prosta. 

Właściciel strony internetowej otrzymujesz login oraz hasło dzięki którym ma dostęp do panelu administracyjnego gdzie wszystko jest jak na dłoni. Każda z podstron, wpisów na blogu, usług, czy ludzi z zespołu ma swoje oddzielne miejsce z wyznaczonymi polami do edycji. Jeśli trzeba zmienić tekst bądź zdjęcie, wystarczy kilka kliknięć i zmienione, bez żadnych problemów. W panelu strony znajdują się specjalnie przygotowane pola do edycji, dzięki temu  w prosty i przyjemny sposób można dokonać zmian jednocześnie nie zmieniając nic w kodzie.

 

Jak to wygląda w sklepie internetowym?

Zasada jest praktycznie taka sama jak w przypadku strony internetowej, przy użyciu CMS WordPress nie ma potrzeby zmiany kodu, w panelu administracyjnym dzięki dosłownie dwóm kliknięciom dokonasz wszystkich potrzebnych Ci zmian, takich jak choćby dodanie produktu, zmian dotyczących cen, kosztów dostawy, adresu czy danych kontaktowych a także daje możliwość widoku zamówień i ich statusu. Wszystko dzieje się pod spodem a Ty masz dostęp do niezbędnych opcji działania sklepu.

 

Obsługa bloga firmowego

WordPress umożliwia łatwy dostęp do bloga z panelu co jest jego kolejnym atutem, po zalogowaniu się do panelu administracyjnego mamy dostęp do wszystkich postów, można tam oczywiście oprócz dodawania nowych, dokonywać zmian, poprawek w poprzednich. Dodanie postu staje się dziecinnie proste a wbudowany edytor tekstu dodatkowo zadba o estetykę.

 

Na co trzeba uważać?

Główna rzecz to bezpieczeństwo, pamiętaj o tym aby nie udostępniać danych dostępowych osobom trzecim, mogą one narobić niemałego bałaganu a przecież dane klientów sklepu są chronione. 

 

Pamiętaj o dobrze dobranych hasłach login: admin hasło: admin / admin111 / admin123 to z pewnością nie jest dobry pomysł, korzystaj z różnej wielkości liter, cyfr oraz znaków specjalnych, aby twoje hasło składało się choć z 9 znaków. 

 

Nie instaluj wtyczek niewiadomego pochodzenia lub ściągniętych za darmo w internecie. Pokusa wydania 300zł na wtyczka lub pobrania jej za darmo z internetu może być duża, jednak trzeba pamiętać o tym że często dodawane są tam również całkiem za darmo dodatkowe linie kodu które tworzą otwartą bramę do naszej strony internetowej lub sklepu internetowego.

 

Dbaj o dostęp do hostingu, tutaj również pamiętaj o dobrej jakości hasła, nie powierzaniu go innym osobom, a także nie należy dodawać stron innych osób do serwera tylko po to żeby zredukować koszty, nigdy nie wiesz co robi ze stroną ta osoba.

 

Porozmawiajmy o Twojej stronie

+48 783 025 036

contact@michalkolinski.com

Najnowsze wpisy

Co to jest landing page

Co to jest landing page?

Landing page, co to właściwie jest?   Korzystając z internetu, często wyświetlają nam się reklamy, reklama na Facebooku reklama w Google, praktycznie wszędzie. Kiedy jednak w końcu nas coś...

rodzaje stron internetowych

Rodzaje stron internetowych

Wybierz dla siebie rodzaj strony internetowej.     Rodzaje stron internetowych dostosowywane są pod konkretne grupy klientów, wszystko to po to, aby szybciej dobrać rodzaj strony internetowej do...

Co to jest CMS

Co to jest CMS?

CMS co to jest? Skrót CMS pochodzi od anglojęzycznej nazwy Content Management System, co w tłumaczeniu oznacza System Zarządzania Treścią. Podstawowym zadaniem platform CMS jest oddzielenie treści od...