Co to jest RWD (Responsive Web Design)

Co to jest RWD (Responsive Web Design)

Co to jest RWD  RWD (Responsive Web Design)

Zastanawiasz się co to jest RWD? RWD to skrót od Responsive web design czyli „responsywny design”. W dużym skrócie, umożliwia on nam aby nasza strona internetowa / sklep internetowy dopasowywały się do rozdzielczości naszego telefonu, tabletu lub ekranu komputera.

Czy RWD jest potrzebne?

Nie trzeba chyba nikomu powtarzać, że większość obecnego ruchu w internecie to ruch mobilny, w końcu telefon mamy ze sobą dosłownie wszędzie. Wyobraźcie sobie teraz, że Wasz klient korzystając z telefonu nie może obsługiwać sklepu internetowego. Nie widzi on połowy treści, nie może zalogować się do swojego profilu aby dokonać zakupu lub odnaleźć waszej nowej lokalizacji biura. Takie rzeczy nie mogą mieć miejsca.
Właśnie dlatego RWD to niezbędna technologia w obecnych czasach, każda strona czy sklep muszą być responsywne.

Jakie ma to przełożenie na proces prac?

Przy projektach indywidualnych projekt mobilny zawsze musi być uwzględniony oraz wykonany w sposób przemyślany. W końcu ma duży wpływ na finalny odbiór przedsiębiorstwa. W przypadku gotowych motywów jest on już wdrożony i poza drobnymi zmianami nie powinno być nad nim więcej pracy. Ważne jest dobranie odpowiedniego motywu, by zminimalizować pracę nad jego błędami.

Bez dodatkowych kosztów

Obecnie RWD jest podstawą. W każdym przypadku wliczone jest to w koszt projektu. Nie ma nawet takiej możliwości aby realizować strony internetowe i sklepy internetowe które nie będą responsywne.

Responsywne strony internetowe oraz sklepy to temat który musiał zostać poruszony. Jest to typowy must have w obecnych czasach.

Zalety RWD

Zalety stron i sklepów internetowych stworzonych w technologii RWD to:

 

  1. czytelność i przejrzystość strony internetowej.
  2. wyższa pozycja w Google (aktualnie google ucina zasięgi nie responsywnym stroną).
  3. lepsze odczucia użytkowników.
  4. lepszy współczynnik konwersji.

Zobacz również: